Toby Alderweireld w kręgu zainteresowań Barcelony

  • Według the Mirror Alderweireld znalazł się na liście potencjalnych wzmocnień środka obrony

  • Tottenham byłby skłonny negocjować odejście Belga

Toby Alderweireld dołączył do listy potencjalnych wzmocnień obrony Barcelony w styczniu. Klub z Katalonii być może spróbuje sprowadzić środkowego obrońcą w zimowym oknie transferowym. Przy kontuzjach Vermaelena i Umtitiego piłkarz Tottenhamu maiłby dać oddech Pique i Lenglet, którzy są jedynymi zdrowymi obrońcami pierwszego zespołu.

Pierwszym kandydatem do miejsca w obronie Blaugrany jest holender Matthijs de Ligt. Jego odejście zimą wykluczył jednak niedawno Marc Overmars, powiedział też, że istnieje możliwość sprzedaży utalentowanego obrońcy latem 2019 roku.

Z tego powodu Barcelona może poszukać wzmocnień już zimą. Belg wydaje się idealną opcją pod kilkoma względami. Jego kontrakt kończy się w czerwcu 2019, więc kwota transferu nie byłaby wysoka. W kontrakcie istnieje opcja przedłużenia o umowy o kolejny rok, ale takie działanie uruchamia również klauzule odejścia w wysokości 28 mln €. Jego aktualna wartość wyceniona jest przez portal Transfermarkt na 40 mln €.

Toby o swojej przyszłości

Alderweireld zapytany o swoją przyszłość przy okazji przerwy reprezentacyjnej wypowiedział się ostrożnie: Czuję się dobrze, wróciłem do gry i jestem szczęśliwy, zobaczymy, co się wydarzy. Doświadczonym obrońcą zainteresowany jest też Manchester United, który próbował pozyskać go już ubiegłego lata.

Tobego Alderweirelda, podobnie jak Matthijsa de Ligta będzie można dzisiaj obserwować w towarzyskim spotkaniu, w którym reprezentacja Belgi podejmie Holandię. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.