Cillessen: To trudne nie móc grać zawsze

  • Holenderski bramkarz przyznał, że trudno mu pogodzić się z rolą zastępcy.

Obecna sytuacja Jaspera Cillessena przypomina tę, w której kilka lat temu znajdował się Marc-André Ter Stegen. Holender zalicza bardzo dobre występy zarówno w drużynie narodowej, jak i w FC Barcelonie. Piłkarz zdaje sobie jednak sprawę, że bycie numerem jeden w bramce Dumy Katalonii na tę chwilę jest niemożliwe.

Wcześniej również Ter Stegen borykał się z podobnymi problemami. Niemiecki golkiper musiał pogodzić się z występami „tylko” w Lidze Mistrzów i Pucharze Króla. Do gry w Primera División wyznaczany był Claudio Bravo. Teraz drugi bramkarz Blaugrany ma szansę zabłysnąć w meczach w reprezentacji Holandii. W rozmowie z RAC 1 Cillessen przyznał: „To dla mnie trudne, że nie mogę grać za każdym razem”. Warto wspomnieć, że w letnim oknie transferowym zawodnik pozostający w cieniu klubowego kolegi miał mieć na stole kilka ciekawych ofert.

Jasper odniósł się także do niepokojącej sytuacji w linii defensywnej Barcelony: „To prawda, że mamy wielu kontuzjowanych zawodników, ale poziom w Barçy jest bardzo wysoki”.

Zapytany o swoją przyszłość w stolicy Katalonii, bramkarz odpowiedział: „Nie wiem, czy podpiszę umowę zimą. To nie należy do mnie”.