Czy Firmino może zastąpić Luisa Suáreza?

  • Według Goal.com Brazylijczyk może w przyszłości zająć miejsce Urugwajczyka.
  • FC Barcelona musi myśleć o przyszłości bez Suáreza.

Jak donosi Goal.com, Blaugrana przygotowuje się do poszukiwań następcy Luisa Suáreza. Urugwajczyk skończy w styczniu 32 lata. Obecny sezon nie rozpoczął się dla niego najlepiej, choć piłkarz to jeden z najlepszych strzelców Dumy Katalonii. W Barçy udowodnił, że jest napastnikiem, którego potrzebuje każdy zespół. Wiadomo jednak, jak trudno jest utrzymać ten sam, wysoki poziom przez wszystkie sezony.

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje mówiące o tym, że kataloński klub myśli o napastniku, który w przyszłości mógłby zastąpić Luisa. Goal.com twierdzi, że często wspominanym piłkarzem jest Roberto Firmino z Liverpoolu. Barcelona ma zacząć ubiegać się o Brazylijczyka pod koniec obecnego sezonu.

Według najnowszych informacji, były napastnik Hoffenheim miałby pojawić się na Camp Nou w dłuższej perspektywie jako zastępca Luisa Suáreza. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, ile kosztowałoby pozyskanie brazylijskiego piłkarza. Goal.com uważa, że Liverpool nie zaakceptuje odejścia Firmino za mniej niż 140 mln euro, czyli cenę, jaką Blaugrana zapłaciła za Coutinho.

Chociaż w tej chwili to tylko plotki, pojawienie się Firmino w Barçy nie brzmi jak szalony plan. 27-letni zawodnik jest w doskonałym zawodowym momencie. Poprzedni sezon okazał się najlepszym w jego karierze – piłkarz zdobył 26 bramek i zanotował 15 asyst.