SER: Neymar może odejść latem za 220 mln €

• Neymar ma możliwość opuszczenia PSG latem
• W 2020 roku kwota potencjalnego transferu spada do 200 mln €

Brazylijska gwiazda PSG, Neymar ma możliwość opuszczenia francuskiego klubu latem, o ile ktoś zapłaci za niego 220 mln €. Jak podaje SER kwota ta, została ustalona z prezydentem klubu Nasserem Al-Khelaiffi. Na moc nietypowej umowy piłkarz będzie miał możliwość przenieść się do dowolnego klubu, który zapłaci określoną kwotę. Źródło wierzy, że podczas przenosi Neymara w 2017, udało się wynegocjować taką klauzulę jego agentowi i ojcu, Neymarowi da Silvie.

Klauzula miałaby dawać możliwość opuszczenia paryskiego zespołu w 2019 roku za kwotę 220 mln € lub rok później za 200 mln €. Prezydent klubu miałby się zgodzić na kwotę bliską tej, za która Brazylijczyk przyszedł do Paryża 222 mln €.

O powrocie Neymara prasa rozpisywała się już kilkukrotnie. Skrzydłowy miałby żałować transferu do PSG który nie spełnił jego oczekiwań. Zamiast wyjść z cienia Messiego i walczyć o złotą piłkę jako lider został niemal wykluczony przez ekspertów ze światowej czołówki i nie jest poważnym kandydatem to żadnej prestiżowej nagrody na świecie. Co więcej, nie jest on nawet obecnie największą gwiazdą PSG, a palmę pierwszeństwa przejął rewelacyjny Kylian Mbappe.

Czy powrót jest możliwy?

SER podaje także że Neymar miał ze łzami w oczach prosić jednego z wysoko postawionych oficjeli o możliwość powrotu do Barcelony. Prezydent Josep Maria Bartomeu miał pytać w szatni zawodników czy przyjęliby krnąbrnego gwiazdora z powrotem. Decyzja szatni była pozytywna.

Mimo tych wszystkich plotek powrót Neymara jest mało prawdopodobny. Po pierwszy gigantyczny transfer wraz z ogromnymi zarobkami Brazylijczyka to wydatek, na który Barcelona nie może sobie pozwolić.

Latem Barcelona będzie chciała powalczyć o utalentowaną dwójkę Holendrów z Ajaxu. Koszt transferu de Ligta i de Jonga szacowany jest na 130 mln €. Pozycja prawo nożnego obrońca wydaje się pierwsza w kolejności do wzmocnienia. De Jong natomiast jest skrojony pod grę w Dumie Katalonii.

FC Barcelona zamierza też sprowadzić nowego napastnika, który w miałby w przyszłości zastąpić Luisa Suareza. Te trzy transfery mogą wynieść nawet ponad 200 mln €, co całkowicie wyklucza transfer Neymara latem 2019.