Opcje Malcoma

• Kilka klubów wyraziła chęć zakontraktowania Malcoma
• Tottenham jest gotów wyłożyć 50 mln €

Sytuacja Malcoma w Barcelonie jest nieciekawa. Wśród wszystkich graczy, którzy dołączyli do Barcelony latem, rozegrał najmniej minut. Brazylijczyk rozegrał jedynie 25 minut w oficjalnych meczach drużyny prowadzanej przez Ernesto Valverde. Przy Coutinho grającym w pierwszej linii nawet Dembele nie ma miejsca w pierwszej jedenastce, a Malcom jest w hierarchii za francuzem.

Barcelona może szukać możliwości odzyskania zainwestowanych w Malcoma pieniędzy, szukając potencjalnego nabywcy. Kilka klubów wyraża zainteresowanie skrzydłowym, a Tottenham byłby skłonny wyłożyć 50 mln €. Transfer może mieć miejsce nawet zimą.

Okazja rynkowa

Barcelona uprzedziła Romą w walce o utalentowanego Brazylijczyka. Malcom był drugą, po Willianie, opcją dla Dumy Katalonii. Gdy Malcom był już na lotnisku w drodze do Rzymu, by podpisać kontrakt z Romą, jego poprzedni klub otrzymał niespodziewaną ofertę. Barcelona błyskawicznie ustaliła warunki kontraktu i piłkarz przeniósł się do stolicy Katalonii.

Opcje Malcoma

Na ten moment wiemy o zainteresowaniu Interu i Arsenalu, którzy już kontaktowali się z włodarzami Barcelony w sprawie ewentualnego transferu. Do tej listy należy dopisać Tottenham, który nie wydał ani grosza w letnim oknie transferowym. Klub z Londynu byłyby skłonny wyłożyć 50 mln €. Popularna Młoty próbowały pozyskać piłkarza poprzedniej zimy, ale Girondins nie wyraziło zgody.

Kibice liczą, jednak że Malcom pozostanie w drużynie i dostanie prawdziwą szansę na pokazanie swoich umiejętności. Będzie to jednak niesłychanie trudne przy rotacjach trenera i obranej taktyce, Sam piłkarz jest zdeterminowany, by osiągnąć sukces w Barcelonie i nie zamierza tak szybko się poddać.