Valverde: Będziemy walczyć o fotel lidera

  • Ernesto Valverde, trener FC Barcelony, odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym spotkaniem z Sevillą na Camp Nou.
NA TEMAT SEVILLI

„Sevilla osiąga ostatnio bardzo dobre wyniki. Drużyna ma świetny czas, niektórzy gracze się zmienili i trener ma różne alternatywy. W spotkaniu z nami wszystko może się zmienić”.

ŚRODEK OBRONY

„Oriol Busquets i Chumi trenują z nami, ale mamy też inne alternatywy. Na obronie może zagrać Sergio Busquets. Będziemy szukać potrzebnych rozwiązań. Być może w kolejnych meczach będziemy musieli postawić na zawodników z drużyny rezerw”.

UMTITI

„Umtiti cały czas wykonuje ćwiczenia, które mają wzmocnić jego mięśnie. Mamy nadzieję, że będzie z nami już wkrótce i nam pomoże. Nie mogę powiedzieć, kiedy to się stanie, ale mam nadzieję, że jego nieobecność nie potrwa długo, ponieważ czekają nas bardzo ważne spotkania”.

O MOŻLIWYM POWROCIE NEYMARA

„Byłem jego trenerem przez 15 dni. Dobrze jest myśleć o takich rzeczach o każdej porze roku, ale teraz Neymar jest piłkarzem innego zespołu i wszystkie te informacje to tylko spekulacje. Nie wiemy, co wydarzy się w przyszłości. W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć, zobaczymy”.

SERGI ROBERTO

„Możemy na niego liczyć, choć trzeba postępować ostrożnie”.

POZYSKANIE NOWEGO OBROŃCY  W STYCZNIU

„W tej chwili mamy zawodników z Barcelony B i nie myślę o kolejnych transferach, ale o piłkarzach z zespołu rezerw, na których w razie potrzeby można postawić”.

O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI

„Wszystko jest w porządku. Nie interesuję się tym, co mówią inni”.

O ZAWODNIKACH BARCELONY B

„Mamy bardzo dobrych piłkarzy, a Miranda jest jednym z nich. Nie wystąpił w meczu z Leganés, ponieważ graliśmy na wyjeździe i potrzebowałem bardziej doświadczonego piłkarza. Aleñá, Riqui Puig, Chumi, Cuenca… to zawodnicy, którym absolutnie ufam. Mają przed sobą przyszłość, mogą grać w pierwszej drużynie, tylko muszą wykorzystać okazję”.

PRESJA

„Czekamy na ten tydzień z ochotą. Przed nami trzy trudne spotkania. Pierwsze przeciwko Sevilli, która obecnie jest liderem. Później zagramy z Interem w Lidze Mistrzów. Następny będzie mecz z Realem Madryt. Wszyscy wiemy, co to oznacza. Każde spotkanie jest inne. Będziemy walczyć o odzyskanie przywództwa w tabeli”.

O PIQUÉ I JEGO BIZNESOWYCH WYJAZDACH

„Nie martwię się o niego. Martwi mnie to, że ma świetne pomysły, które mnie nie przychodzą do głowy. Nie mam z tym żadnego problemu. Myślę, że daje z siebie 100%”.

„ANIOŁ STRÓŻ” LEO MESSIEGO

„Wiemy, że sytuacja może być podobna do tej, jaka miała miejsce w finale Superpucharu Hiszpanii. To zależy od przeciwnika, a nie od nas, ale oczywiście mamy to na uwadze. Będziemy działać w zależności od decyzji podjętej przez rywala”.

O SYTUACJI ARTURO VIDALA

„Mamy plan, jak należy rozwiązać jego problemy i będziemy go kontynuować. Rozmawiałem z nim, ale nie chcę tego komentować”.