Walka o przywództwo na Mini Estadi

  • FC Barcelona B będzie dziś próbowała pokonać Villarreal B, który jest aktualnym liderem tabeli grupy trzeciej.

Mecz o prowadzenie w tabeli grupy trzeciej Segunda División B zostanie rozegrany na Mini Estadi pomiędzy Barceloną B, która obecnie zajmuje trzecie miejsce a Villarrealem B – aktualnym liderem. Spotkanie rozpocznie się o 18:30 i będzie transmitowane przez Barça TV. Drużyna ze stolicy Katalonii ma na koncie sześć spotkań bez porażki (cztery zwycięstwa i dwa remisy). Natomiast jej dzisiejsi rywale zwyciężyli w pięciu ostatnich meczach.

„To będzie fajne spotkanie, choć z bardziej doświadczonym zespołem” – powiedział trener García Pimienta. Szkoleniowiec rezerw Blaugrany nadal będzie mógł korzystać z usług Carlesa Aleñi. „Villarreal zawsze stara się iść po zwycięstwo. Jeśli uda nam się nie dopuścić do zdobycia bramki przez przeciwnika, będziemy mieli szansę na wygraną” – powiedział Pimienta, który spodziewa się bardzo zaciętego spotkania.

Na boisku na pewno nie pojawi się Chumi z powodu powołania go przez Ernesto Valverde do pierwszej drużyny. Trener nie może liczyć również na pomoc kontuzjowanych Mate i Kike. Dobrą wiadomością jest to, że zarówno Moussa Wagué, jak i Ronald Araújo mają już pełną dokumentację, która umożliwia im grę. Senegalczyk i Urugwajczyk trafili do stolicy Katalonii w sierpniu tego roku. Obaj podpisali kontrakty obowiązujące do 2023 roku, a klauzula odstępnego w obu przypadkach wynosi 100 milionów euro.