Jorge Cuenca uratował punkt dla Barçy B

• FC Barcelona B zremisowała 1:1 z Villarrealem B w meczu 9. kolejki Segunda División B.

W ostatniej minucie wczorajszego spotkania Jorge Cuenca ocalił Barçę B przed porażką z Villarrealem B. Obrońca zespołu rezerw Blaugrany wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki rywali. Goście nie zdołali wykorzystać okazji, by podwyższyć wynik meczu na Mini Estadi i ostatecznie musieli zadowolić się jednym punktem.

Na początku spotkania Barça bardzo dobrze radziła sobie w środku pola, dzięki świetnej współpracy pomiędzy powracającym po kontuzji Oriolem Busquetsem, Riqui Puigiem i Carlesem Aleñą. Kataloński zespół kontrolował grę, ale ciągle brakowało mu skuteczności w ataku. W końcu podopieczni Garcíí Pimienty zaczęli coraz częściej zagrażać bramce przeciwnika. Trafiali jednak na opór bardzo dobrze zorganizowanej obrony Villarrealu, który również nie rezygnował z akcji ofensywnych. Goście starali się wykorzystać talent Samu i Morlanesa, lecz bezskutecznie.

W 32. minucie meczu Villarreal B objął prowadzenie. Quintillà wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za faul Sarsanedasa na Samu. Iñaki Peña nie zdołał zatrzymać futbolówki, która minęła go z prawej strony.

W drugiej połowie Barça B miała duże problemy ze stworzeniem zagrożenia w polu bramkowym rywali. Golkiper Villarrealu B, Joan Femenías, praktycznie nie musiał interweniować. Strzały z dystansu Aleñi i Monchu okazały się niecelne. Napastnik gości, Mario González, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji.

Barça zdołała doprowadzić do remisu w ostatniej minucie meczu na Mini Estadi. Jorge Cuenca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłał piłkę do bramki przeciwnika, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy trzeciej Segunda División B. Dla Barcelony B, zajmującej obecnie trzecią pozycję, było to szóste z rzędu spotkanie bez porażki.