Piqué: Nieobecność Messiego nie musi wpłynąć na naszą grę

  • Po meczu z Sevillą jako pierwszy z dziennikarzami porozmawiał Gerard Piqué.

Obrońca FC Barcelony stwierdził: „To był dla nas bardzo ważny mecz przeciwko liderowi tabeli. Dzięki zwycięstwu znów jesteśmy pierwsi. Kontrolowaliśmy spotkanie, ale nawet przy wyniku 3:0 rywale zdołali nam zagrozić”. Gerard Piqué odniósł się także do gry defensywnej zespołu: „Zagrania takie, jak Lengleta, są nieuniknione. Sytuacje bramkowe dla Sevilli nie wzięły się z niczego, ale Marc świetnie bronił. Na Camp Nou musisz wygrywać takie mecze. Musimy być bardziej solidni w obronie”.

Piłkarz FC Barcelony mówił także o kontuzji Leo Messiego: „Wiemy, że kiedy jest na boisku, odczuwamy większą pewność siebie. Jest najlepszy na świecie, ale jego nieobecność nie musi wpływać na naszą grę. Oczywiście, Leo wiele zmienia, ale mamy zawodników, którzy mogą poradzić sobie bez niego”.

Dumę Katalonii czekają dwa bardzo ważne spotkania przeciwko Interowi i Realowi Madryt. „Mamy się dobrze i dzisiaj zwyciężyliśmy. Zobaczymy, jak będzie w środę. Jeśli chodzi o El Clásico, to nieważne, w jakiej formie są oba zespoły. Wszystko może się zdarzyć. Idziemy do przodu mecz po meczu, a każde zwycięstwo daje nam powiew świeżości” – powiedział Piqué.

Obrońca Blaugrany nie chciał zbyt dużo mówić na swój temat, stwierdził tylko: „Czuję się dobrze. Dużo się o mnie mówi, ale jestem do tego przyzwyczajony. Myślę o dalszym wspieraniu zespołu. Jestem szczęśliwy”.