Powrót na fotel lidera w cieniu kontuzji Leo

• W 9 kolejce La Liga FC Barcelona pokonała drużynę Sevilli, po bramkach Philippe Coutinho, Leo Messiego, Luisa Suareza i Ivana Rakiticia

I POŁOWA

To hitowe spotkanie o fotel lidera nie mogło zacząć się lepiej dla gospodarzy. Już w 2 minucie po dwójkowej akcji Luisa Suareza z Leo Messim, Argentyńczyk posłał piłkę w kierunku Philippe Coutinho, który w swoim stylu skierował piłkę do siatki w górny róg bramki Tomasa Vaclika. Już 10 minut później Luis Suarez świetnie zauważył biegnącego prawym skrzydłem Leo Messiego, który również w swoim stylu zbiegł do środka i pokonał bramkarza Sevilli precyzyjnym strzałem przy słupku. Jednak w 26 minucie stało się coś, co tak na prawdę zsunęło samo spotkanie na dalszy plan. Leo Messi upadając, niefortunnie upadł na prawą rękę, która wygięła się nienaturalnie. Argentyńczyk po tym zdarzeniu nie był zdolny do gry i udał się na szczegółowe badania. W pierwszej połowie nie padła już żadna bramka, a tempo gry znacznie spadło.

II POŁOWA

Bohaterem drugiej połowy został tym razem Marc-Andre ter Stegen. Niemiec popisał się znakomitymi, podwójnymi interwencjami w 61 minucie po strzale głową Andre Silvy i dobitce Franco Vazqueza oraz w 86 minucie po strzale Pablo Sarabii i dobitce Wissama Ben Yeddera. W międzyczasie bramkę z rzutu karnego zdobył faulowany wcześniej w polu karnym przez Tomasa Vaclika, Luis Suarez. Było już 3:0 dla Dumy Katalonii. Jednak w 79 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sarabia. Po jego strzale piłka odbiła się od Clementa Lengleta i zmieniła tor lotu piłki na tyle, że Marc-Andre ter Stegen nie był w stanie zapobiec utracie gola. W 88 minucie za sprawą Ivana Rakiticia zespół Barcelony znów powiększył przewagę do 3 goli, lecz 3 minuty później ostatnią bramkę meczu zdobył rezerwowy, Luis Muriel. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

20.10 20:45, Camp Nou

FC BARCELONA 4 : 2 SEVILLA FC

2′ Coutinho, 12′ Messi, 63′ Suarez 88′ Rakitić                            79′ Sarabia, 91′ Muriel

SKŁADY:

FC BARCELONA: Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur(67′ Roberto) – Messi(C)(26′ Dembele), Suarez(81′ Munir), Coutinho

SEVILLA FC: Tomas Vaclik – Carrico, Kjaer(54′ Mercado), Gomez – Navas(C), Sarabia, Banega, Vazquez(69′ Mesa), Arana – Ben Yedder – Andre Silva(78′ Muriel)