Valverde: Zauważymy stratę Messiego

  • Trener FC Barcelony, Ernesto Valverde, wyraził swój żal z powodu kontuzji Leo Messiego, który został wykluczony z gry na trzy tygodnie.

Ernesto Valverde wypowiedział się na temat kontuzji Argentyńczyka, która wyklucza go z gry w najbliższych tygodniach. „Jasne, że to poważna strata. Wiemy, kim jest Leo dla naszej drużyny i co nam daje. Wiemy, co myślą rywale, kiedy pojawia się na boisku. Musimy się z tym zmierzyć, przygotować na to. Oczywiście, że zauważymy stratę Messiego” – stwierdził trener w rozmowie z mediami.

Szkoleniowiec Blaugrany dodał: „Mamy wystarczająco dużo środków, aby stawić czoła tej sytuacji”. Jeśli chodzi o zmiany w systemie spowodowane nieobecnością kapitana drużyny stwierdził: „Graliśmy już spotkania, w których nie było Messiego i utrzymaliśmy swój styl. Leo jest podstawowym graczem, ale postaramy się zachować nasz pomysł na grę i zrobić krok naprzód”.

W obliczu wyzwań, jakie czekają Dumę Katalonii w najbliższym tygodniu, Valverde powiedział: „Spodziewamy się najlepszego Realu, ale tydzień jest długi. Wciąż mamy przed sobą bardzo ważne spotkanie z Interem w Lidze Mistrzów o prowadzenie w grupie. Musimy poczuć, że odzyskujemy przewagę w tym ważnym tygodniu. Bardzo dobrze, że zaczęło się od zwycięstwa”.

Trener Barcelony odniósł się także do dyspozycji Suáreza: „Luis zawsze jest taki sam, pracuje i daje nam naprawdę dużo. Przyprawia rywali o ból głowy. Rozegrał dobre spotkanie, jesteśmy z niego zadowoleni”.

Ernesto Valverde wykazał się również samokrytycyzmem: „W zeszłym sezonie traciliśmy znacznie mniej bramek. To coś, co musimy przeanalizować i poprawić”.