Alba: Nikt nie może zastąpić Leo

  • Jordi Alba wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej jutrzejsze spotkanie z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów.
Mecz z Interem

„Chcemy zdobyć trzy punkty i zostać liderem grupy”.

Kontuzja Messiego

„To dla nas duże nieszczęście, ale musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zwyciężyć”.

Odnowienie kontraktu

„Jestem bardzo spokojny. Zdecyduje o tym klub, w tej chwili nic na ten temat nie wiem”.

Lopetegui i jego możliwe odejście z Realu

„Julen bardzo mi pomógł i darzę go dużą sympatią. Mam nadzieję, że uda mu się utrzymać posadę, nawet jeśli trenuje drużynę rywala. Lopetegui jest wspaniałym profesjonalistą”.

Zastępstwo dla Messiego

„Żaden piłkarz nie jest w stanie go zastąpić. Messi sprawia, że jesteśmy znacznie lepsi, napędza zespół, rozwiązuje wiele problemów. Teraz musimy zacisnąć zęby bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ufam, że drużyna sobie poradzi, chociaż Leo z nami nie będzie”.

Jak nieobecność Messiego wpływa bezpośrednio na Ciebie?

„Dużo lepiej czuję się z Leo na boisku, ponieważ różni się od pozostałych, widzi to, czego inni nie dostrzegają. On próbuje znaleźć mnie, a ja jego. Z nim czuję się silniejszy”.

Stracone bramki

„Problem z utratą bramek to sprawa nie tylko obrońców i bramkarza, tak jak zdobywanie goli nie zależy tylko od napastników. Wszyscy musimy poprawić się w wielu aspektach, zarówno w defensywie, jak i w ofensywie”.

Adaptacja Lengleta

„Jest bardzo młodym zawodnikiem, ale z ogromną chęcią uczenia się. Na pewno odniesie sukces w Barçy, ponieważ ma wspaniałe cechy”.

Czy w styczniu klub będzie chciał pozyskać nowego obrońcę?

„O tym zadecydują ci, którzy rządzą w klubie – prezydent i menadżerowie. Piłkarze nie mogą decydować o takich sprawach”.

Jak czuje się Umtiti?

„Wszystko jest w porządku, ale nie wiem, kiedy wróci. Jest ważnym piłkarzem, dlatego mam nadzieję, że powróci do nas tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Najlepsze wspomnienia dotyczące El Clásico

„0:4 lub 0:3 na Santiago Bernabéu to szczególne spotkania. Mam nadzieję, że niedzielny mecz będzie wspaniałym widowiskiem, również zwyciężymy i pozostaniemy liderami”.

Arthur

„Jest zawodnikiem, który bardzo dobrze rozumie się z innymi piłkarzami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak gra. Jest bardzo młody, ale ma przed sobą wspaniałą przyszłość w Barcelonie”.