Valverde: Musimy wygrywać mecze, w których brakuje Leo

Ernesto Valverde na konferencji w przeddzień starcia z Interem Mediolan:

Inter Mediolan: Oczekujemy przeciwnika, który jest w najlepszym momencie sezonu, ma 7 wygranych meczów z rzędu, który potrafił wygrać kilka meczów w ostatnich minutach i który zawsze ma dobrego ducha. Inter rozgaszcza się na połowie przeciwnika, wydaje mi się, że to będzie piękny i ważny mecz, ponieważ wygrany wskoczy na 1 miejsce w tabeli i będzie krok bliżej awansu.

Warunki bez Messiego: Oczywiście ma to wpływ na naszą dyspozycję, ale musimy wygrywać mecze, w których brakuje Leo. Jesteśmy podekscytowani po wygranym meczu z Sevillą. Chcemy za nim „tęsknić” wygrywając.

Opcje na zastąpienie Messiego:  Kilku zawodników może zmienić styl twojej gry. Oczywiście wszyscy spekulujecie, rywal także – dlatego nic nie zdradzę.

Równe szanse na pierwsze miejsce w grupie: Obaj mamy 6 punktów, ale my chcemy skończyć na pierwszym miejscu.

Rafinha jako opcja: Jest to możliwe, ale nie dlatego, że grał w Interze. Wybiorę zawodników, którzy będą wydawali mi się najlepsi w obecnej sytuacji.
Malcom: To prawda, że trochę trenował, ale on musi być gotowy do wyjścia. To nie znaczy, że to będzie jutro.
Odpowiedzialność bez Messiego: To bardzo trudne, że odpowiedzialność spoczywa na jednym zawodniku, musimy włożyć dużo pracy by jego nieobecność była mniej zauważalna. Mamy takich zawodników, ale każdy musi zrobić krok naprzód.
Dembele: To samo co dotyczy każdego innego zawodnika. Musi być gotowy w każdej chwili.
Co może zrobić Dembele aby się poprawić: Ciężko pracować każdego dnia na treningu i na meczach. Dembele tracił piłkę tak samo jak Rakitić, Suarez czy Coutinho.
Messidependencja: Nie rozumiem rozmów o Messidependencji. To normalne, że na nim polegamy, teraz musimy sprawić by jego brak był jak najmniej zauważalny.
Ostateczny termin powrotu Messiego: To prawda, że mówi się o 3 tygodniach, zawsze jednak myślimy by skrócić czas powrotu, w tym wypadku chyba nic nie da się zdziałać.
Lopetegui: Oczywiście chciałbym go zobaczyć w niedzielę, to by znaczyło, że wszyscy jesteśmy na swoich pozycjach.
Sytuacja Lopeteguiego: Należymy do świata piłki, który jest spektaklem, a w klubach takich jak Barca czy Real wszystko ma większe znaczenie.