Konrad i Nils dali zwycięstwo Juvenilowi A

• Juvenil A pokonał Inter Mediolan Primavera 2:1 w meczu Ligi Młodzieżowej UEFA i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie.

Juvenil A zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie B Ligi Młodzieżowej UEFA. Dziś zespół Denisa Silvy pokonał Inter Mediolan Primavera 2:1 w meczu na Mini Estadi. Młodzieżowa drużyna Barcelony zdobyła do tej pory siedem z dziewięciu możliwych punktów. Drugie miejsce w tabeli należy do PSV (cztery punkty), trzecie do Tottenhamu (trzy punkty), a czwarte do dzisiejszego rywala Katalończyków (jeden punkt). Wszystkie dotychczasowe spotkania były jednak bardzo wyrównane, dlatego trzeba jeszcze poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie.

Barça, w zespole której zaszły dziś duże rotacje (do drużyny Juvenilu A dołączyło trzech graczy Barcelony B: Guillem Jaime, Monchu i Abel Ruiz), pokazała dwa różne oblicza. W pierwszej połowie gra Katalończyków charakteryzowała się wysokim pressingiem, dominacją w posiadaniu piłki i dobrymi akcjami w ataku. Wysoką jakość na boisku zaprezentował zaledwie 15-letni Ilaix Moriba Kourouma. Pierwsza bramka dla Blaugrany padła już w czwartej minucie – piłkę do siatki rywali posłał Konrad de la Fuente. Gol sprawił, że gra Juvenilu znacznie się uspokoiła. Podopieczni Silvy nadal kontrolowali spotkanie i nie mieli żadnych trudności ze zdobyciem kolejnej bramki. W 32. minucie bramkarza gości pokonał Nils Mortimer.

Druga połowa meczu upłynęła pod znakiem dynamicznej gry Interu, głównie dzięki podwójnej zmianie dokonanej po przerwie. W 47. minucie rzut karny na gola dla włoskiej drużyny zamienił Facundo Colidio. Mediolański zespół zaczął wyraźnie dominować, a Juvenil A miał problemy z wydostaniem się z własnej połowy. Mistrzowska interwencja bramkarza, Arnau Tenasa, uratowała obrońców tytułu przed remisem i podziałem punktów. Swoich szans na podwyższenie wyniku na korzyść Barçy nie wykorzystali Monchu i Nils. Trzeba podkreślić, że cała drużyna mocno pracowała w defensywie, a nagrodą za wysiłek są trzy cenne punkty.

DANE TECHNICZNE

Barça – Inter: 2-1

Barça: Arnau Tenas, Guillem Jaime (Sergi Rosanas, 66’), Arnau Comas (Alejandro Marcos, 74’), Joan Rojas, Iván Bravo, Ilaix Moriba Kourouma, Álvaro Sanz, Monchu (Antonio Jesús, 74’), Konrad de la Fuente, Abel Ruiz, Nils Mortimer (Anssumane Fati, 80’)

Trener: Denis Silva

Inter: Vladan Dekic, Gabriele Zappa, Ryan Nolan, Nicholas Rizzo, Niccolò Corrado, Samuele Mulattieri (Davide Grassini, 46’), Marco Pompetti (Maj Roric, 46’), Lorenzo Gavioli (Davide Merola, 74’), Thomas Schirò (Elian Demirovic, 90’), Facundo Colidio, Eddie Salcedo (Andrea Adorante, 80’)

Trener: Armando Madonna

Bramki: 1-0, Konrad de la Fuente (4’); 2-0, Nils Mortimer (32’); 2-1, Facundo Colidio, karny (47’)