Lenglet: Mam nadzieję, że mój pierwszy gol padnie w meczu z Realem

  • Obrońca Barçy, który we wczorajszym meczu z Interem Mediolan mógł zadebiutować jako strzelec bramki, bardzo dobrze ocenił grę całego zespołu.

Clément Lenglet, środkowy obrońca FC Barcelony, był wyraźnie zadowolony z postawy drużyny w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów, w którym Blaugrana mierzyła się z Interem Mediolan (2:0). „Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu dzisiejszego spotkania, ale niedzielny mecz będzie zupełnie inny” – odpowiedział piłkarz zapytany o El Clásico.

Francuski obrońca nie wykorzystał dwóch szans na zapisanie się na listę strzelców obok Rafinhi i Jordiego Alby. „Dzisiaj się nie udało. Mam nadzieję, że poszczęści mi się w niedzielę” – podsumował zawodnik Dumy Katalonii. O meczu z Interem Lenglet powiedział: „Rozegraliśmy dobre spotkanie. Kiedy gramy w ten sposób, przeciwnik ma duże trudności z tym, aby nas skrzywdzić”. Piłkarz dodał: „To był udany mecz zarówno w obronie, jak i w ataku”.

Lenglet odniósł się również do nieobecności kapitana zespołu, Lionela Messiego. „Wolimy, kiedy Messi jest na boisku. W ciągu tych trzech tygodni musimy postarać się, by jego brak był odczuwalny najmniej, jak to możliwe” – stwierdził Francuz.