Rafinha: Jesteśmy gotowi na El Clásico

  • Pomocnik FC Barcelony, autor pierwszej bramki przeciwko Interowi Mediolan, przyznał, że wygrana w Lidze Mistrzów podniesie morale zespołu przed meczem z Realem Madryt.

Rafinha Alcântara nieoczekiwanie pojawił się w wyjściowej jedenastce w meczu pomiędzy FC Barceloną a Interem Mediolan, który został rozegrany na Camp Nou. W 32. minucie Brazylijczyk otworzył wynik spotkania trzeciej rundy Ligi Mistrzów, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0. „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu gry w wyjściowym składzie, własnej formy, zwycięstwa, bramki i motywacji zespołu” – powiedział piłkarz po zakończonym meczu.

Pomocnik Dumy Katalonii przyznał, że zwycięstwo z włoską drużyną wzmocni morale drużyny w obliczu nadchodzącego spotkania z Realem Madryt, w którym zabraknie Leo Messiego. „Dzisiejszy wynik daje nam dużo pewności siebie i tak jak zawsze, będziemy walczyć w niedzielę” – zapewniał 25-latek.

Pomimo nieobecności Argentyńczyka, kataloński zespół radził sobie bardzo dobrze. Rafinha, który był jednym z ojców wczorajszego sukcesu, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej gry. Poradziliśmy sobie z zespołem, który jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie”.

Zawodnik Blaugrany przyznał, że w szatni myśli się o zwycięstwie w Champions League, ale to nie jedyne rozgrywki, w których zespół chce sięgnąć po trofeum. „Liga Mistrzów jest dla nas wyjątkowa, choć inne zawody są również bardzo ważne” – wyznał Rafinha.